Početna Recenzije Zlatna Stevie nagrada za JBL Trip

Zlatna Stevie nagrada za JBL Trip

Lepe vesti za kompaniju Harman, na nedavno održanom prestižnom Stevie Awards događaju JBL Trip je osvojio zlatnu nagradu u kategoriji potrošačke elektronike. Pročitajte više o ovom specifičnom audio sistemu za automobil.

JBL Trip Gold Stevie Award 2016

Pre svega da kažemo par reči o Stevie Awards nagradi. Ovaj prestižni poslovni događaj osnovan je 2002. godine sa ciljem da se nagrade najbolja dostignuća u poslovnom svetu. Svake godine Stevie Awards okupi neke od najvećih svetskih brendova koji se takmiče u različitim kategorijama grupisanim u 7 programa, dok više od 200 sudija ocenjuje njihov doprinos – od najbolje korisničke podrške, pa sve do inovacija na polju novih proizvoda.

Na ovogodišnjem Stevie Awards događaju kompanija Harman osvojila je zlatnu nagradu u kategoriji potrošačke elektronike za svoj novi JBL Trip uređaj, a u nastavku teksta predstavićemo vam najbitnije funkcije ovog zanimljivog uređaja.

JBL trip spada u sve-u-jednom audio uređaje i najlakše ga je opisati kao spoj handsfree uređaja za automobil i bežičnog prenosivog zvučnika. Obzirom da se većina savremenih prenosivih zvučnika može koristiti i za handsfree pozive, JBL je došao na ideju da svoje bogato iskustvo u dizajnu i proizvodnji istih proširi i na pristupačne handsfree uređaje. Iz te ideje početkog godine nastao je i njihov prvi uređaj ove vrste – JBL Trip.

JBL Trip u automobilu

Poput većine JBL prenosivih zvučnika, Trip sadrži kvalitetan zvučnik, mikrofon sa Harman NC tehnologijom za eliminaciju buke okoline, ugrađenu Bluetooth konekciju za bežično povezivanje sa mobilnim telefonima i punjivu bateriju koja omogućava do 20h rada kada se koristi kao handsfree za pozive i govorna obaveštenja.

Ono što Trip razlikuje od prenosivih zvučnika jeste puna podrška za Apple Siri i Google Now servise, podrška za ADAS navigacione aplikacije poput iONRoad i veliki tasteri za jednostavno uspostavljanje i prekidanje veze. Trip se lako montira na vizor u automobilu pomoću pratećeg nosača i omogućava bezbedno telefoniranje bez pomeranja ruku sa volana, a obzirom da je samostalan sistem i ne zahteva nikakvu integraciju sa audio sistemom automobila, auto radio možete i dalje koristiti za muziku.

Za razliku od većine drugih profesionalnih handsfree uređaja, Trip se može lako skinuti sa vizora i po potrebi prebaciti u drugi automobil, ili pak ukoliko ste stigli na željenu destinaciju možete ga poneti sa sobom kako bi nastavili razgovor i van automobila. Lako skidanje donosi još jednu, možda najbitniju prednost u odnosu na klasične handsfree uređaje, a to je mogućnost da JBL Trip koristite i kao prenosivi zvučnik za muziku. Iako nije super glasan kao drugi JBL prenosivi zvučnici, Trip ima isti kvalitet zvuka karakterističan za JBL i dovoljno snage da grupi od nekoliko osoba omogući uživanje u dobrom zvuku.

Obzirom da video govori mnogo više od reči, za kraj teksta pogledajte kratak promotivni video o JBL Trip-u: